Ogólnopolski Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych DZIATWA 2013 Drukuj

tutaj PRZEGLĄD PRZEDSTAWIEŃ - BOK NA ŻUBARDZKIEJ - fotorelacja U. Issaieff

tutaj AKCJA "RAKIETA DZIATWY 2013" - BOK NA ŻUBARDZKIEJ - cz 2 foto: U. Issaieff

tutaj DZIATWA 2013 NA ŻUBARDZKIEJ - FOTORELACJA

tutaj Protokół posiedzenia Rady Artystycznej 34. Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych 

tutaj FINAŁ - FOTORELACJA - nagrody - BOK LUTNIA 25.05.2013

tutaj PRZEGLĄD PRZEDSTAWIEŃ - BOK LUTNIA - 24.05.2013 - fotorelacja

tutaj KOROWÓD - PARADA SZCZĘŚCIA - 23.05.2013 - fotorelacja

tutaj Taniec szczęścia - pokaz warsztatu dla dzieci i młodzieży - 25.05.2013-BOK LUTNIA

tutaj FOTORELACJA ZPRZEDSTAWIEŃ - 23.05.2013 - BOK LUTNIA

tutaj FOTORELACJA Z WARSZTATÓW dla dzieci i młodzieży

tutaj FOTORELACJA Z WARSZTATÓW DLA INSTRUKTORÓW

tutaj TAK SIĘ REKLAMUJE DZIATWA 2013 - ul Piotrkowska - Łódź

tutaj AKCJA "RAKIETA DZIATWY 2013" - BOK NA ŻUBARDZKIEJ

tutaj FOTORELACJA - INAUGURACJA DZIATWY 2013

tutaj FOTORELACJA Z WERNISAŻU WYSTAWY MÓJ TEATR 2013 - 22.05.2013

tutaj DZIATWA 2013 w TVP Łódź NOWOŚĆ    tutaj DZIATWA 2013 w Dzienniku Łódzkim NOWOŚĆ

 

Program 34. Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Dziatwa” 22-25 maja 2013

22 maja – środa

Bałucki Ośrodek Kultury „Na Żubardzkiej”, ul. Żubardzka 3

g. 14.00                        -  Inauguracja Przeglądu       

                                    - „Teatr do kwadratu” akcja multimedialna, prowadzenie -  Barbara Wójcik-Wiktorowicz

g. 14.30-16.40              -  Przegląd przedstawień

g. 14.30                       - Dziecięca Grupa Teatralna „Pod Sceną” z Ośrodka Kultury i Rekreacji

      w Strykowie z przedstawieniem „Brzechwałki czyli remont charakterów”

g. 15.00                       - Dziecięca Grupa Teatralna „Lustro” z Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi

      z przedstawieniem „Bajka o niczym”

g. 15.30                       - Zespół teatralny „Sitowie” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Inowłodzu

      z przedstawieniem „Krzywa bajka”

g. 16.10                       - Zespół teatralny „Urwisy z Busoli” ze Stowarzyszenia „Busola dla Artystycznie Uzdolnionych

      Dzieci” w Piotrkowie  Trybunalskim  z przedstawieniem „Z zabaw i gier dziecięcych”

 

Bałucki Ośrodek Kultury „Rondo”, ul. Limanowskiego 166

g. 17.00             23.Wystawa Rysunku i Malarstwa „Mój Teatr”

                        Wernisaż, podsumowanie konkursu, wręczenie nagród i wyróżnień

                       „Tropienie teatru” - akcja teatralna -  reżyseria Barbara Wójcik-Wiktorowicz

                         

Bałucki Ośrodek Kultury, ul. Limanowskiego 166 – sala konferencyjna I piętro

g. 17.00                 - Omówienia przedstawień

 

Ośrodek Wczasowy UMŁ „Słoneczna Polana”, Grotniki, ul. Sosnowa 11

g. 19.30              - „Tańcząca Dziatwa” - warsztat taneczny dla dzieci i młodzieży -

                             prowadzenie Antonina Jakubowska, Jan Gromski

 

23 maja – czwartek

Bałucki Ośrodek Kultury „Lutnia”, ul. Łanowa 14

g.  9.30-11.10               - Przegląd przedstawień

g. 9.30                         - Miłośnicy Inscenizowania Odlotowych Dramatów Ewentualnie Kukiełkowych „M.I.O.D.E.K.”  

      z Młodzieżowego Domu Kultury w Chorzowie  z przedstawieniem „Bajka o smoku

      wszystkożernym,  królu, królewnie iii soczku z marchwi”

g. 10.00                       - Zespół Teatralny „Ene Due Plus” z Ośrodka Działań Twórczych Światowid

we Wrocławiu z przedstawieniem „Śpiąca królewna”

g. 10.40                       - Zespół teatralny „Szpilka” ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Turku

z przedstawieniem „O Pryszczycerzu i Królewnie Pięknotce”

g. 11.20 - 13.20          - „O szczęściu” – warsztaty dla dzieci i młodzieży – przygotowanie do Parady, część I -

      prowadzenie Teatr Klinika Lalek

g. 11.20 - 13.20           - „Dramat czy adaptacja” – warsztaty dramaturgiczny dla instruktorów część I 

      - prowadzenie Marek Brand

 

Bałucki Ośrodek Kultury „Na Żubardzkiej”, ul. Żubardzka 3

g. 14.30-16.40              -  Przegląd przedstawień

g. 14.30                       - Teatr „FIK MIK” z Domu Kultury w Rybniku – Boguszowicach z przedstawieniem „O Wawelskim

      Smoku”

g. 15.10                       - Teatr Bajek Nogajskich z Muzeum Regionalnego w Radomsku

      z przedstawieniem „Nogajskie Bajki Ludowe”

g. 15.50                       - Zespół teatralny „Psia kość” z Miejskiego Domu Kultury w Słupcy

      z przedstawieniem „Nasze, wasze, wspólne”

g. 16.20                       - Teatr „Szpilka” ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Turku z przedstawieniem

      „Krzywa bajka”

g. 17.00                       - „Dramat czy adaptacja” -  warsztat dramaturgiczny  dla instruktorów                 

                                     część II  - prowadzenie   Marek Brand

 

Ośrodek Wczasowy UMŁ "Słoneczna Polana", Grotniki, ul. Sosnowa 11                                    

g.  19.00                     - „O szczęściu” - warsztaty dla dzieci i młodzieży – przygotowanie do

                                     Parady, część II  - prowadzenie Teatr Klinika Lalek

g.  20.30                     Dyskusja na temat teatru dziecięcego w Polsce oraz kształtu i kierunków  

                                    rozwoju tego teatru za granicą, z udziałem  instruktorów i zaproszonych 

                                    gości - moderator Jadwiga Sącińska 

g. 21.30                     - Omówienie przedstawień

 

24 maja – piątek

Bałucki Ośrodek Kultury „Lutnia”, ul. Łanowa 14

g.  09.30-12.35             - Przegląd przedstawień

g. 9.30                         - Grupa Teatralna „8 osób” z Klubu „Kwadrat” Spółdzielni Mieszkaniowej „Kolejarz” w Słupsku z

      przedstawieniem „Ogarnij się”

g. 10.05                       - Zespół teatralny „Do-Mi-No” ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Międzyrzeczu

      z przedstawieniem „Lot I”

g. 10.40                       - Szkolny Teatrzyk „Bajka” z Miejskiego Zespołu Szkół nr 2 w Będzinie

      z przedstawieniem „Calineczka”

g. 11.20                       - Grupa teatralna „Busola” z Gimnazjum nr 2 w Łowiczu z przedstawieniem „Historia spod znaku

      graffiti”

g. 12.05                       - Zespół teatralny „Tabula Rasa” z Gimnazjum nr 1 w Sieradzu

      z przedstawieniem „Brzydkie kaczątko”

Bałucki Ośrodek Kultury „Rondo”, ul. Limanowskiego 166  

g. 14.00                    „ Parada Szczęścia” -  Korowód  

-„Tramwajem Teatralnym” przejazd uczestników z pętli Łódź Żabieniec do pętli Łódź Północna

Park Staromiejski – Rynek Starego Miasta

 g. 15.00                  „ Parada Szczęścia” -  Korowód  

- działania interaktywne na terenie Parku Staromiejskiego

- spektakl „Kilku Ekscentryków i Słoooń” w wykonaniu Teatru Klinika Lalek – Rynek Starego   Miasta          

Centrum „Manufaktura”, ul. Karskiego 5          

g.17.00                  - Zwiedzanie Centrum „Manufaktura” mieszczącego się na terenie kompleksu  

fabrycznego Izraela Poznańskiego

Ośrodek Wczasowy UMŁ „Słoneczna Polana”, Grotniki, ul. Sosnowa 11

g. 20.00                 „Edukacja i sztuka - edukacyjne aspekty sztuki scenicznej, kształtowanie twórczych postaw”

                               - dyskusja panelowa - moderator Wiktor Wiktorczyk

- Omówienia przedstawień

g. 20.00                - Bal dla uczestników Przeglądu

 

25 maja – sobota

Bałucki Ośrodek Kultury „Lutnia”, ul. Łanowa 14

g. 11.00                       - „Taniec szczęścia” – pokaz warsztatu - prowadzenie Teatr Klinika Lalek

g. 11.00                       - Spotkanie ewaluacyjne

g. 12.00                       - „Teatr do kwadratu” akcja multimedialna, prowadzenie -  Barbara Wójcik-Wiktorowicz

                                      Podsumowanie Przeglądu, wręczenie nagród

 

 

kliknij w "gorący napis" poniżej:

 

PATRONAT HONOROWY:

  

   Minister Kultury i Dziedzictwa                          Minister Edukacji Narodowej -                             www.lodzkie.eu

Narodowego - Bogdan Zdrojewski                           Krystyna Szumilas

 

      

 

WSPÓŁORGANIZATOR - 

   Towarzystwo Kultury Teatralnej

 

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW:

                                        

Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego                                               Urzędu Miasta Łodzi

 

PRZEGLĄD WSPIERAJĄ:

     

Nordea Bank Polska SA                             www.jurajska.com.pl

         

    

  

     

         

         

        

   PATRONAT MEDIALNY:

    

        

www.dzieciwlodzi.pl                      www.czasdzieci.pl                                  www.urwisowo.pl

 

        

          www.miastodzieci.pl

 

   

 

REGULAMIN 34 OGÓLNOPOLSKIEGO PRZEGLĄDU

TEATRÓW DZIECIĘCYCH I MŁODZIEŻOWYCH „DZIATWA” 2013

tutaj KARTA ZGŁOSZENIA 2013

I.

1. 34. Ogólnopolski Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Dziatwa” odbywać się będzie w dniach 22-25 maja 2013 w Łodzi.

2.  Celem Przeglądu jest:

     - rozwijanie twórczej postawy dziecka.

     - doskonalenie warsztatu instruktorów. Stworzenie możliwości wymiany doświadczeń.

     - inspiracja i poszukiwanie nowych form pracy artystycznej i wychowawczej,

     - prezentacja dorobku artystycznego amatorskich teatrów dziecięcych i młodzieżowych.

3.  34. edycja „Dziatwy” będzie poświęcona problematyce pracy nad scenariuszem spektaklu teatralnego

4.  Przegląd adresowany jest do amatorskich teatrów dziecięcych, skupiających dzieci i młodzież do lat 16, działających w placówkach kultury, oświatowo-wychowawczych, stowarzyszeniach i innych.

5.  Przegląd odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych:

     a) teatrów dziecięcych (dzieci do 12 lat)

     b)teatrów młodzieżowych (młodzież 13-16 lat)

6.  Kwalifikacja do kategorii dziecięcej lub młodzieżowej zależy od przeważającej liczby członków zespołu w określonym przedziale wiekowym.

7.  W Przeglądzie mogą uczestniczyć:

     a) teatry żywego planu,

     b) teatry żywego planu, wykorzystujące techniki animacji jako uzupełnienie żywego planu,

     c) teatry prezentujące przedstawienia uliczne. 

II.

1. Podstawą zgłoszenia jest nadesłanie do 15 marca 2013 roku na adres Bałuckiego Ośrodka Kultury z dopiskiem: Biuro organizacyjne „DZIATWA'13”:

a) rejestracji przedstawienia (ogólny plan bez zbliżeń i montażu) na współcześnie dostępnych nośnikach obrazu i dźwięku (DVD, pen-drive). Maksymalny czas trwania przedstawienia nie może przekroczyć 30 min. Przedstawienie prezentowane na przeglądzie musi być zgodne z nadesłaną rejestracją,

b) dokładnie wypełnionej karty zgłoszenia (karta na stronach www.dziatwa.com.pl oraz www.bok.lodz.pl)

2.  Organizator powoła komisję, która na podstawie obejrzanych przedstawień oraz wg zapisu rozdziału III p.1 niniejszego regulaminu zakwalifikuje 15 zespołów do Przeglądu. O decyzji Komisji organizatorzy powiadomią zespoły e-mailem do dnia 29 marca 2013. Ostateczna decyzja należy do Komisji Kwalifikacyjnej.

3.  Zespoły zakwalifikowane do Przeglądu zobowiązane są przesłać do dnia 19 kwietnia 2013 oficjalne potwierdzenie uczestnictwa oraz materiały informacyjno-reklamowe o zespole.

4.  Biuro Organizacyjne Przeglądu mieści się w Bałuckim Ośrodku Kultury, ul. B. Limanowskiego 166, 91-027 Łódź, tel. 42 651 50 30 ,  fax 42 651 52 10  w. 55 mail  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

III.

1.  Nominację do „Dziatwy” otrzymają także laureaci następujących przeglądów:

     - XIII  Jeleniogórskiego Forum Teatrów Dziecięcych,

     - Międzypowiatowego Przeglądu Teatrów Dziecięcych w Dobrej k/ Konina

     - 31. Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych „Konfrontacje” w Łodzi.

2.  Prosimy o przesłanie karty zgłoszenia i protokołu jury wybranego przedstawienia do dnia 24 marca 2013.

IV.

1.  Przegląd nie ma charakteru konkursowego.

2.  Przewidziane są nagrody  dla wszystkich zespołów uczestniczących w przeglądzie oraz upominki dla instruktorów i dyplomy, które zostaną wręczone podczas uroczystego zakończenia przeglądu. W przypadku gdy zespół nie może uczestniczyć w zakończeniu, nagroda  będzie do odebrania w siedzibie organizatora w terminie 3 miesięcy od momentu zakończenia „Dziatwy” lub na życzenie zespołu wysłana na jego koszt.

3.  Przedstawienia teatralne oglądać będzie specjalny zespół powołany przez organizatora, zwany Radą Artystyczną Dziatwy,  w skład którego wejdą osoby zajmujące się teatrem dziecięcym oraz zaproszeni na przegląd specjaliści prowadzący warsztaty.

V.

1. W ramach przeglądu odbędą się:

- warsztaty dla dzieci i młodzieży

- plenerowa akcja teatralna „Korowód” i imprezy towarzyszące,

- spotkania metodyczne i warsztatowe dla instruktorów poświęcone pracy nad scenariuszem teatralnym

- omówienia przedstawień.

VI.

1.  Zespoły uczestniczące wyrażają zgodę na ewentualną bezpłatną prezentację swoich przedstawień w innych placówkach wskazanych przez organizatora.

2.  Zespoły uczestniczące przygotowują dodatkowo: plastyczną identyfikację zespołu.

3.  Instytucje zgłaszające zespoły do udziału w przeglądzie oraz twórcy przedstawień wyrażają zgodę na rejestrację na współcześnie dostępne nośniki obrazów i dźwięków oraz na ich wykorzystanie przez organizatora - bez roszczeń finansowych z tym związanych.

4.  Wszystkie nadesłane przez teatry materiały (rejestracje, materiały reklamowe, zdjęcia itp.) przechodzą na własność organizatora tworząc archiwum „Dziatwy”.

5.  Opiekunowie teatrów zgłoszonych mają obowiązek przedłożyć (najpóźniej w dniu przyjazdu) w biurze organizacyjnym polisy potwierdzające ubezpieczenie uczestników i osób towarzyszących (na okres pobytu i podróży).

6.  Zespoły przyjeżdżają z instruktorem oraz opiekunem grupy  (zgodnie z obowiązującymi przepisami).

VII.

1.  Koszty związane z przyjazdem zespołu ponosi instytucja zgłaszająca.

2.  Instytucja zgłaszająca zespół pokrywa koszty pobytu od osoby tj. około 90 zł dziennie oraz jednorazową opłatę akredytacyjną w wysokości 15 zł od osoby.

3.  Odwołanie rezerwacji noclegów i wyżywienia winno być zgłoszone organizatorom najpóźniej do dnia 10 maja 2013. Rezygnacja z udziału w przeglądzie po tym terminie powoduje obciążenia kosztami związanymi z rezerwacją noclegów i wyżywienia.

VIII.

1.  Zespoły teatralne oraz instruktorzy uczestniczący w przeglądzie są zobowiązani do udziału w proponowanych przez organizatora warsztatach i prezentacjach.

2.  Instruktorzy zobowiązani są także do udziału w omówieniach spektakli, które odbywają się w ramach podsumowania dnia.

IX.

  1. Interpretacja regulaminu należy do organizatora.

 

 
październik 2019
P W Ś C Pt S N
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Nowe programy:

Gościliśmy już

mod_vvisit_counterDzisiaj18
mod_vvisit_counterWszystkich gości3806479

od 01.03.2009r.

WSPIERA NAS

 

 



NASI PARTNERZY:





  




  






  DOFINANSOWANIA:

   Bałucki Ośrodek Kultury

   otrzymał w 2014 roku

   dofinansowanie

   ze środków Ministra

   Kultury i Dziedzictwa

   Narodowego w ramach

   programu „Rozwój

   infrastruktury kultury/

   Infrastruktura domów

   kultury” na realizację

   zadania pt „ Pracownia

   edukacji muzycznej”.



Ogólnopolski Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych "Dziatwa" - 2014


Biuletyn Informacji Publicznej Bałuckiego Ośrodka Kultury